Ізет Гданов: «На адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом не повинно бути митниці»

Представництво Президента України в АР Крим виступає за скасування Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим». Якщо цей закон буде відмінено, підстав знаходження митниці на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом не буде.

«Але є питання: якщо прибираємо митницю з адмінмежі, хто здійснюватиме контроль за переміщенням товарів через адмінмежу з тимчасово окупованою територією. Для контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через адмінмежу пропонуємо розташувати там спеціальний підрозділ Державної фіскальної служби України «Фантом». Оскільки це – не кордон України, а адмінмежа», – пояснив Гданов.

У жовтні 2018 року Представництво направило на розгляд Президентові України законопроект про скасування закону «Про створення вільної економічної зони «Крим», при цьому пропонуючи залишити окремі його норми, які відповідають національним інтересам і потребам захисту прав людини. Їх пропонується зберегти в Законі України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Про це Перший заступник Постійного Представника Президента України в АР Крим Ізет Гданов розповів кореспонденту Крим.Реалії.