Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Криму, а також районів Чорного та Азовського морів

17 грудня 2018 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів».

Резолюція про мілітаризацію Криму, а також районів Чорного та Азовського морів була внесена на розгляд делегацією України в співавторстві із 40 іншими державами. Представляючи резолюцію, заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця закликав всі держави підтримати резолюцію, а Росію – звільнити захоплені в Чорному морі три судна і 24 членів екіпажу.

У резолюції підкреслюється, що «присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України і підриває безпеку і стабільність сусідніх країн і європейського регіону». У ній висловлюється серйозна стурбованість «з приводу прогресуючої мілітаризації Криму Російською Федерацією як державою-окупантом». Автори відзначають небезпечне «наростання напруженості» і «невиправдане застосування сили Росією проти України» в Чорному морі, зокрема, захоплення 25 листопада трьох суден ВМС України.

Генеральна Асамблея ООН закликала Росію «беззастережно і невідкладно звільнити судна і їх екіпажі», а також не перешкоджати здійсненню навігаційних прав і свобод України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці. У документі міститься осуд будівництва Росією моста через Керченську протоку «між Російською Федерацією і тимчасово окупованим Кримом».

«Генеральна Асамблея настійно закликає Російську Федерацію як державу-окупанта вивести свої збройні сили з Криму і негайно припинити тимчасову окупацію території України», – йдеться в прийнятій резолюції.

«За» проект резолюції проголосували 66 держав, «проти» – 19, «утрималися» – 72.

Детальніше за посиланням https://news.un.org/ru/story/2018/12/1345311