Етапом через пів-Землі: історія ув’язнення Сенцова і Кольченка

11 травня 2018 року у приміщенні Кримського дому головні консультанти служб міжнародних зв’язків та правового аналізу Представництва відвідали ексклюзивний показ фільму “Етапом через пів-Землі: історія ув’язнення Сенцова і Кольченка”.

У заході взяли участь члени Меджлісу кримськотатарського народу, представники громадських організацій, активісти, друзі, члени родин політичних в’язнів та усі небайдужі, які проявили солідарність і моральну підтримку на адресу політв’язнів. 

10 травня виповнюється 4 роки з дня арешту Кольченка та Сенцова.  Їх звинуватили у підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. 

Сенцова і Кольченка утримували в СІЗО у Москві, судили у Ростові-на-Дону, перевозили етапами на Урал і аж до російської Арктики. На двох вони проїхали майже 20 тисяч кілометрів – це половина шляху довкола світу. Для них ця подорож триває виключно Росією. І виключно в’язницями.
У фільмі зображено ключові міста на шляху їхнього етапу, в яких умовах їх утримують та які люди опікуються їхніми долями.
Представництво вживатиме усіх можливих заходів в межах компетенції для сприяння наданню політв’язням та членам їх родин всілякої допомоги, координації вирішення їх гуманітарних потреб, реалізації їх прав та отримання ними адміністративних послуг на материковій частині України.