Надзвичайна подія біля лінії розмежування

Військовослужбовцями ДПС України 8 жовтня 2017 р. було вжито заходів із припинення неправомірних дій із видобування біологічних ресурсів (мотилю) на акваторії затоки Сиваш. За вихід на акваторію затоки на маломірних плавзасобах без належного дозволу винних осіб було притягнуто до адміністративної відповідальності.

На момент виявлення вказаного порушення, у зазначених осіб прикордонниками було виявлено три мотопомпи без дозвільних документів на вилов мотиля на території природного парку. Тож військовослужбовці ДПС викликали на місце події представників Азово-Сиваського національного природного парку та Генічеського відділу Національної поліції. Представники національного природного парку склали на підприємця, працівники якого намагалися здійснити вилов, адміністративні протоколи за грубе порушення правил рибальства. Працівники поліції відкрили за даним фактом кримінальне провадження та вилучили встановленим порядком мотопомпи, які в наступному були передані цьому ж підприємцю судом на зберігання.

Під час зазначених дій військовослужбовців, співробітників національного парку та поліції підприємець вдавався до усних загроз щодо дестабілізації з його боку ситуації в місцевостях, наближених до лінії розмежування з ТОТ України в Криму. Відповідні спроби негативно вплинути на ситуацію в Генічеському районі, протидія зазначеним діям з боку правоохоронців знаходяться під особливою увагою Представництва Президента в АРК.