Вітання Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим з Днем Конституції України!

Шановні громадяни України!

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим вітає Вас з нагоди державного свята – Дня Конституції України!
18 років тому Верховна Рада прийняла основний Закон нашої держави. Документ, який визначив правові основи вільної країни, її суверенітет, територіальну цілісність та став основою демократичних перетворень, гарантом соборності України.

Але досвід українського народу в написанні державотворчих документів не обмежується 18-річчям. 304 роки тому лаври засновників європейського державотворення вже належали українському народові. У 1710 році між Гетьманом України Пилипом Орликом та Військом Запорізьким було укладено договір, що визначав принципи побудови державності. На папір лягли строки вступу, що містив історичний екскурс та гетьманська присяга народу України. Перші статті визначали державну релігію, кордони і основи зовнішньої політики. Влада почала належати Генеральній Раді. До її складу входили генеральна старшина та «значні, старовинні, добро розумні та заслужені особи». Тричі на рік рада повинна була збиратися й вирішувати всі справи разом із Гетьманом – щоб стримувати його від «викривлення прав і вольностей».
Вже тоді українській народ прагнув суспільної чесності та державної відповідальності, адже значна частина Документу була спрямована на боротьбу з корупцією та зловживанням владою. На превеликий жаль, ця Угода не змогла набрати чинності – політичні обставини стали на заваді сподіванням народу.
Наступним, не менш важливим, етапом державотворення стало прийняття Центральною Радою 29 квітня 1918 року Основного Закону Української Народної Республіки під назвою „Статут про державний устрій, права і вільності УНР”, а також схвалення Західноукраїнською Республікою 13 листопада 1918 року Тимчасового Основного Закону. Однак трагічні події тодішньої епохи також  завадили втіленню в життя положень цих документів.
Але доля розпорядилася так, що лише наприкінці ХХ століття ми стали свідками народження суверенної країни. Так, нами пройдений складний шлях, і, на жаль, сьогодні наша Батьківщина переживає часи значних випробувань, але всі ці роки віра і надія завжди були невичерпним джерелом наснаги українського народу.
Тож будемо вірити і робити все можливе для того, щоб 18-та річниця Конституції стала доленосною віхою на шляху процвітання України.