Отримання диплому про вищу освіту державного зразка

Зважаючи на численні звернення студентів, які навчаються на півострові Крим та у м. Севастополь, Міністерством освіти і науки України наказом № 655 від 28 травня цього року затвердило Порядок замовлення та видачі документів про освіту державного зразка випускникам вишів на тимчасово окупованій території України.
У випадку відмови випускника від отримання документа про вищу освіту, не передбаченого діючим законодавством України, виконання в повному обсязі всіх вимог учбового закладу, МОН України за заявою випускника визначає вищий навчальний заклад, розташований у Херсонській або Миколаївській області, який забезпечить замовлення і видачу документа про вищу освіту та додатка до нього.
До заяви необхідно додати  копію документа, що посвідчує особу, а також залікову книжку або академічну довідку. Якщо ж у випускника відсутні залікова книжка або академічна довідка, інформація про навчання перевіряється МОН України засобами Єдиної державної бази з питань освіти.
У разі, якщо випускник вже отримав документ про вищу освіту зразка, не передбаченого законодавством України, та бажає отримати документ про вищу освіту з додатком до нього, він має за такою ж процедурою звернутися до МОН України, проте замість залікової книжки або академічної довідки повинен надати копію документа про вищу освіту, котрий він отримав у вищому навчальному закладі розташованому на тимчасово окупованій території України.
Також нагадуємо, що відповідно до наказу МОН України від 07.05.2014 року № 556 передбачено переведення студентів з тимчасово окупованих територій в інші вузи навіть під час навчального семестру. У випадку відсутності вільних місць за напрямками, що фінансуються державним бюджетом, будуть використовуватися бюджетні вакантні місця за іншими напрямками, а у разі оплатного навчання у вишах окупованого АРК та м. Севастополя, пропонується здобувати освіту зі збереженням умов оплати, в будь-якому вищому навчальному закладі розташованому в інших областях України.
Телефони «гарячої» лінії Міністерства науки і освіти України – (044) 481-32-11 або 481-32-36.