Дослідження з питань євроінтеграції

6 листопада 2018 р. у київському Центрі «Нова Європа» відбулася презентація  дискусійної записки на тему: «Як бачать євроінтеграцію одесити та херсонці?», підготовленої аналітиками Центру за підтримки іноземних партнерів: USAID та Pact in UA.

У заході взяв участь керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Євген Самуха, а серед спікерів були: Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давід Стулік, експерт з комунікацій в проекті «Комунікація Європи в Україні», агенція E’COMM Зоя Казанжи.

Під час дискусії обговорювалися питання утримання півдня України, як форпосту на межі з російською гібридною агресією, на шляху євроінтеграції, позитивних змін у суспільно-політичній та соціально-економічній сферах життя на Херсонщині як приклад для окупованого Криму, що піддався авантюрі з т. зв. «руським миром», подолання концепції «нейтральності» серед значної частини населення регіону, як прихованих проросійських настроїв.

За висновками авторів соціологічного дослідження та присутніх експертів, саме наближена до Криму Херсонська область є на сьогодні найбільш проєвропейським (42% мешканців, у т.ч. кримські ВПО за інтеграцію до ЄС) регіоном Півдня України та потенційною «вітриною» привабливості (наприклад, пасажиропотік в аеропорту м. Херсон у період 2014-2018 років зріс в 13 разів) для населення окупованого півострову. Й це, як зазначив Євген Самуха, є також результатами цілеспрямованої і системної діяльності Представництва та щоденної роботи його співробітників.