Комітет міністрів Ради Європи засудив численні порушення прав людини, вчинені окупаційними адміністраціями в Криму

Комітет міністрів Ради Європи заслухав доповідь Генеральної Секретарки Пейчинович-Бурич і засудив численні порушення прав людини, вчинені окупаційними адміністраціями в Криму, щодо українців, кримських татар та інших жителів тимчасово окупованого Кримського півострова. Також Комітет підтвердив, що не визнає спробу анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя російською федерацією.

Генеральна Секретарка Ради Європи у травні відвідала Україну, де у Представництві/Офісі Кримської Платформи провела робочу зустріч із Постійною Представницею Тамілою Ташевою. Для підготовки майбутньої доповіді щодо дотримання прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополь Генеральну Секретарку проінформували про актуальну ситуацію на окупованому півострові у контексті повномасштабного вторгнення рф, а саме: про мілітаризацію та перетворення окупованого Криму на військовий плацдарм для наступу на материкову Україну, а також про спротив окупації серед кримчан і влаштовані ними антивоєнні акції. Тоді ж пані Марія відвідала одні з найбільш постраждалих від російської агресії населені пункти Київщини — Ірпінь та Бородянку.

Нагадаємо, що це був не перший візит пані Пейчинович-Бурич в Україну: 23 серпня 2021 року, у день проведення установчого Саміту Кримської платформи вона разом із Президентом України Володимиром Зеленським взяла участь у відкритті Офісу Кримської платформи, а восени особисто відвідала адміністративну межу з окупованим Кримом.

Комітет міністрів Ради Європи дуже стурбований постійними відмовами рф у безперешкодному доступі до окупованого Кримського півострова для Уповноваженого з прав людини, а також інших представників міжнародних правозахисних організацій. Під час тимчасової російської окупації ситуація з правами людини в Криму значно погіршилася. Численні грубі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права не були розслідувані у швидкий та ефективний спосіб.

Також міністри Ради Європи закликали росію скасувати рішення, за яким Меджліс кримськотатарського народу визнали екстремістською організацією, та зняти заборону на його діяльність.

Цьогорічне рішення Кабінету міністрів РЄ, розроблене Постпредством України при Раді Європи, на основі попереднього рішення від 11 травня 2021 року констатує значне погіршення правозахисної ситуації на тимчасово окупованому рф українському півострові та суттєво розширює список грубих порушень прав людини країною-окупантом.

Особливості спадкування в період дії воєнного стану

На період дії воєнного стану особливості процедури спадкування визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» та Наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату» від 11 березня 2022 р. № 1118/5.

Вказаними нормативно-правовими актами спрощено процедуру та визначені наступні особливості спадкування в період дії воєнного стану:

  • відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України від 22 лютого 2012 р. № 296/5, для заведення спадкової справи спадкоємцю потрібно подати/направити нотаріусу заяву про прийняття спадщини. В умовах воєнного стану, потенційні спадкоємці мають право звернутися до будь-якого нотаріуса на території України для заведення спадкової справи, незалежно від останнього місця проживання померлого;
  • в умовах воєнного стану нотаріус може завести спадкову справу без використання Спадкового реєстру (якщо доступ обмежено). Однак, коли доступ до Спадкового реєстру буде відновлено, нотаріус впродовж 5 робочих днів має перевірити наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору та заповіту;
  • видавати свідоцтва про право на спадщину у справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до її реєстрації у Спадковому реєстрі – заборонено;
  • станом на червень 2022 року до Спадкового реєстру призупинено доступ у Донецькій, Луганській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастоль, а також частково у Запорізькій, Миколаївській та Харківській областях. Перелік адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стан визначений Наказом Мін’юсту від 1 квітня 2022 р. № 1307/5;
  • строк для прийняття спадщини залишається незмінним і становить шість місяців від дня смерті особи. Водночас, на період дії воєнного стану строк для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється;

Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям лише після закінчення строку для прийняття спадщини (з урахуванням часу, на який строк було зупинено).

Таким чином, у разі початку встановленого шестимісячного строку з дня смерті особи для прийняття спадщини до 05:00 години 24 лютого 2022 року такий строк наразі є зупиненим. Він буде продовжений після скасування дії воєнного стану, а після закінчення цього строку можливе й отримання свідоцтва про право на спадщину.

Постійна Представниця Таміла Ташева увійшла до складу Нацради з відновлення України від наслідків війни

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева увійшла до складу Національної ради з відновлення України від наслідків війни.

Про це йдеться в Указі Президента України Володимира Зеленського №411/2022 Також, згідно з новим Указом, внесені зміни до Положення про Національну раду з відновлення від наслідків війни та утворено робочу групу з питань прав людини.

Національна рада з відновлення України від наслідків війни — це консультативно-дорадчий орган при Президентові України, створений для усунення наслідків війни рф проти України.

Постійна Представниця Президента України в АР Крим зустрілася з Послом Литовської Республіки

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева зустрілася 13 червня з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в України Паном Вальдемарасом Сарапінасом та радником Посольства Гєдрюсом Граніцкасом.
У зустрічі також взяли участь керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи в структурі Представництва Марія Томак та співробітники Представництва.
На початку зустрічі Пан Посол висловився щодо підтримки та солідарності Литви з українським народом: “Велика честь для мене представляти свою країну в Україні. Україна була, є і буде великим партнером Литви”, сказав Пан Вальдемарас Сарапінас.
Постійна Представниця подякувала за незмінну позицію Литви стосовно територіальної цілісності України та надання допомоги у відсічі повномасштабної агресії рф.
Це була перша зустріч Пана Посла з оновленою командою Представництва. Утім, тісна взаємодія нашої інституції та Посольства Литовської Республіки триває вже кілька років. Зокрема, до повномасштабного вторгнення рф Пан Вальдемарас Сарапінас відвідував адміністративну межу з тимчасово окупованим Кримом, а саме КПВВ “Чонгар” і “Каланчак”.
Під час зустрічі гостей ознайомили з ситуацією на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, зокрема, з неоколоніальними практиками, які використовує рф стосовно кримчан та інфраструктури півострова. Йшлося також про громадський спротив у Криму, окремо обговорили гуманітарну й економічну ситуацію на Херсонщині.
Наприкінці пан Посол запевнив, що Литва продовжить надавати політичну, гуманітарну та військову підтримку Україні, а також побажав команді Представництва успіхів у подальшій діяльності.

Постійна Представниця Таміла Ташева в рамках міжнародної конференції розповіла про катування українців в окупованому Криму

Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева виступила в рамках міжнародної конференції та розповіла про катування в окупованому Криму і тотальну безкарність. Конференція була організована Постійними представництвами при ОБСЄ Данії та Швейцарії за підтримки Головування Польщі в ОБСЄ 2022 та Бюро демократичних інститутів та прав людини (ODIHR).
Під час виступу Таміла Ташева розповіла про діяльність Представництва в умовах повномасштабного вторгнення, а також про факти злочинних дій російської федерації стосовно українських громадян в окупованому Криму та на тимчасово непідконтрольних окремих районах Херсонської та Запорізької областей.
На початку заходу Постійна Представниця нагадала учасникам, що війна рф проти України почалася не 24 лютого 2022 року, а в 2014 році з окупації Кримського півострова. Саме з того часу катування та інше жорстоке і нелюдське поводження стало повсякденною реальністю для громадян України в окупованому Криму, зокрема для представників кримськотатарського народу, які не погодилися з окупацією. Були зафіксовані десятки таких правопорушень, і жодне з них належним чином не було розслідуване окупаційними адміністраціями, а відповідальні особи не були притягнуті до відповідальності.
Після початку повномасштабного вторгнення рф поширила такі практики жорстокого поводження з людьми на тимчасово непідконтрольні окремі райони Херсонської та Запорізької областей. Нині в катівнях Херсонської області армія країни-агресора утримує щонайменше 600 осіб: у нелюдських умовах, у непристосованих для цього приміщеннях, без доступу до медичної допомоги. Їх регулярно катують і не дають бачитися з рідними. Деяких полонених перевозять до окупованого Криму, не всі з них виживають.
Пані Ташева звернулася до країн ОБСЄ з закликом посилювати санкційний тиск на росію, утримувати тему окупованого Криму на порядку денному, продовжувати моніторинг ситуації в окупованому Криму та вимагати доступ на окуповані території для незалежних спостерігачів, зокрема механізмів ОБСЄ.
Також Таміла Ташева наголосила на нагальності підтримці людей на тимчасово окупованих територіях півдня України, які протестують проти російської агресії.
«Однак найкращий шлях припинення беззаконня — це деокупація тимчасово окупованих територій», – наголосила Постійна Представниця.
У заході взяли участь також Постійний Представник Данії в ОБСЄ посол Рене Розагер Дінесен, директор Бюро демократичних інститутів та прав людини Маттео Мекаччі, колишній президент Європейського комітету із запобігання катуванню та нещодавно обраний суддя Європейського суду з прав людини щодо України Микола Гнатовський, керівник Інституту судової медицини «Мілован Мілованович» Джордже Алемпієвич, директор організації REDRESS Руперт Скілбек, почесний декан Міжнародної антикорупційної академії (IACA) Мартін Кройтнер, керівник Департаменту війни Офісу Генеральної прокуратури України Юрій Бєлоусов.

Постійна Представниця Президента України в АР Крим зустрілася з Послом Франції

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева 13 червня зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Паном Етьєном де Понсеном.
Зустріч відбулася за участю заступника Постійної Представниці Дениса Чистікова та керівниці Служби забезпечення діяльності Кримської платформи в структурі Представництва Марії Томак.
Команда Представництва ознайомила пана Посла з ситуацією на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь у контексті повномасштабного збройного вторгнення рф в Україну, а також із викликами та загрозами, з якими стикаються громадяни України на новоокупованих територіях Херсонщини. Значну увагу учасники приділили антивоєнним виступам у тимчасово окупованому Криму, а також викраденню та затриманню активістів у Херсонській області.
Пан Етьєн де Понсен окремо цікавився ситуацією в Херсонській області, зокрема, захопленням та незаконним вивезенням сільськогосподарської продукції, зокрема українського зерна, до окупованого Криму, а також ситуацією з водопостачанням до півострова.
Під час спілкування Постійна Представниця наголосила на позиції Президента України Володимира Зеленського: “Державна політика стосовно окупованих теритрій залишається незмінною і ніяких компромісів стосовно територіальної цілісності України бути не може”, – зауважила Таміла Ташева. – “Окупований Крим відіграє значну та сумну роль у цій війні, і пріоритетним залишається повернення контролю над усіма територіями України та, зокрема, повна деокупація Кримського півострова”.

Постійна Представниця Таміла Ташева зустрілася з Послом Чеської Республіки

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева зустрілася 9 червня із Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Паном Радеком Матулою.
У зустрічі взяли участь також заступник Постійної Представниці Денис Чистіков, керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи в структурі Представництва Марія Томак і Третій секретар Посольства Якуб Левандовські.
Команда Представництва подякувала Чеській Республіці в особі Пана Посла Радека Матули за системну та значну підтримку України у протистоянні повномасштабній агресії рф, а також за окрему увагу до ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.
“На тлі підштовхування України до компромісів із агресором для нас особливо важливо відчувати підтримку партнерів, які беззастережно підтримують територіальну цілісність України, включно з Автономною Республікою Крим та Севастополем. У випадку Чеської Республіки це важливо ще й з огляду на головування Чехії в Раді ЄС, яке розпочинається 1 липня,” – наголосила Таміла Ташева.
У свою чергу, Пан Радек Матула ще раз висловив підтримку територіальної цілісності України та запевнив у готовності представників Чехії долучатися до міжнародних заходів у рамках Кримської платформи.
Під час спілкування Представництво також надало Послові інформацію про ключові тенденції щодо розвитку подій в окупованому Криму після 24 лютого, а саме щодо використання Криму як плацдарму для наступу на материкову Україну, як бази для окупації Херсонщини та Запорізької області, а також як хабу для незаконного переміщення та утримання громадян України.

Постійна Представниця Президента України в АР Крим зустрілася з Послом Естонської Республіки

Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева 10 червня провела зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Паном Каймо Кууском.
У зустрічі в приміщенні Посольства Естонської Республіки в Україні взяли участь також заступник Постійної Представниці Денис Чистіков і керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи в структурі Представництва Марія Томак.
Естонія залишається однією з найактивніших союзниць України, зокрема з точки зору підтримки територіальної цілісності нашої держави. Не так давно команда Представництва вже зустрічалася з Каймо Кууском у Львові. Сьогодні ми були раді завітати до Посольства Естонської Республіки, яке відновило свою роботу в Києві.
Під час спілкування Представництво надало Послові інформацію про актуальну ситуацію в окупованому Криму, а також на новоокупованих територіях Херсонщини та Запорізької області, передало аналітичні матеріали щодо антивоєнних акцій кримчан і про цинічне використання росією жителів Криму в якості “гарматного м’яса”.
Наприкінці зустрічі Пан Каймо Кууск передав Тамілі Ташевій у подарунок набір естонських марок, які символізують солідарність народу Естонії з Україною.

Звіти про результати діяльності Представництва

Робота Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим зі зверненнями громадян у 2021 році

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 2021 рік

Звіт про результати діяльності Представництва за ІV квартал 2021 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 3 квартал 2021 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 2 квартал 2021 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 1 квартал 2021 року

 

Робота Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим зі зверненнями громадян у 2020 році

 

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 2020 рік

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 4 квартал 2020 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 3 квартал 2020 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 2 квартал 2020 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 1 квартал 2020 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за липень 2019 – серпень 2020 р

 

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 2019 рік

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 4 квартал 2019 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 3 квартал 2019 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 2 квартал 2019 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 1 квартал 2019 року

 

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 2018 рік

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 4 квартал 2018 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 3 квартал 2018 року

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 2  квартал 2018 року 

Звіт про результати діяльностіі Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за 1 квартал 2018 року

 

Звіт про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за  4 квартал  2017 рокуЗвіт про результати діяльності ППУ за рік