До питання перехідного правосуддя в умовах деокупації

21 вересня 2018 р. керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Євген Самуха взяв участь в установчому засіданні Координаційної ради з питань напрацювання законодавчих пропозицій щодо запровадження перехідного правосуддя, утвореній за ініціативою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з метою захисту постраждалих осіб внаслідок збройної агресії РФ в АР Крим, м. Севастополі, Донецькій та Луганський областях.
Захід відбувся під головуванням представника Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрія Мамалиги та за участю народних депутатів України Ігоря Лапіна і Сергія Висоцького, посадовців Мінюсту, МінТОТ, Мінсоцполітики, Генпрокуратури, МВС та представників правозахисних громадських організацій («Сила права», «Опора», Українська Гельсінська спілка).

Під час засідання було обговорено мету, завдання, функції, порядок формування і діяльності Координаційної Ради, доцільність створення у її рамках робочих груп за напрямами кримінальної юстиції для притягнення зрадників і колаборантів до відповідальності, відшкодування збитків жертвам російської агресії, інституційних реформ у період  деокупації та встановлення історичної правди на визволених територіях.
У своєму виступі Євген Самуха запевнив учасників у готовності Представництва до активної роботи у складі Координаційної ради, наголосив про необхідність введення до складу її членів представників кримськотатарського народу та вказав на реалізацію Представництвом спільно із уповноваженими органами відповідних завдань Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки у сферах міжнародних зв’язків, внутрішньої правової політики та управлінської діяльності, захисту прав внутрішньо переміщених та інших постраждалих від конфлікту осіб.