Деякі питання щодо здобутої вищої освіти на території Криму

Новини

З 1 лютого 2017 року наказами Міністерства освіти і науки України №14-л, №15-л та №16-л затверджено перелік вищих навчальних закладів, розташованих на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, які позбавлені ліцензії та не мають права провадження освітньої діяльності.

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території і здобували освіту в Криму після 20 лютого 2014 року мають право пройти атестацію, відповідно до Порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19 травня 2016 року №537, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 травня 2016 року № 793/28923.

Для проходження атестації необхідно здійснити наступне:
•    обрати ВНЗ, що здійснює підготовку за відповідною спеціальністю;
•  виїхати на материкову частину України і подати до обраного ВНЗ документи:
–    освітню декларацію;
–    документ, що посвідчує особу;
–    оригінали документів про освіту, які визнаються в Україні (за наявності);
–    дві фотокартки розміром 3 х 4 см;
–    копію документа, що підтверджує трудові відносини та стаж роботи (за наявності);
•    отримати запрошення (допуск до атестації);
•  пройти атестацію (не пізніше ніж на третій день після отримання запрошення);
•  отримати результати атестації через три дні (позитивне або негативне рішення комісії).

Зверніть увагу!
Заявник може подати інші документи (копії документів), які підтверджують особливі умови його зарахування на навчання до вищого навчального закладу.

Заявник має право додати до освітньої декларації інші документи (матеріали), які можуть прямо чи опосередковано засвідчувати наведену в ній інформацію (ці документи (матеріали) можуть бути подані в електронному вигляді у форматі цифрових зображень). Вищий навчальний заклад у разі необхідності має право перевірити відповідність цифрових зображень оригіналам та/або копіям цих документів (матеріалів).

У разі подання документів заявником особисто, посадова особа вищого навчального закладу робить копії з оригіналів поданих документів та завіряє їх. Оригінали документів повертаються заявнику в той же день.

Для обробки персональних даних Заявник надає вищому навчальному закладу згоду в письмовій формі відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

Більш детальну інформацію громадяни можуть отримати, звернувшись до департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України за телефоном +38 (044) 481-47-73, 481-32-63. За допомогою і консультаціями громадяни завжди можуть звернутись до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим зручним засобом зв’язку.

При використанні матеріалів сайту активне посилання на джерело обов’язкове