Дебати про культуру, історію та політику

2 листопада 2018 р. головні консультанти служб міжнародних зв’язків та правового аналізу Представництва Валерія Пахомова та Руслан Сейдаметов взяли участь у панельній дискусії, на основі спеціального номера журналу “Радянська та пострадянська політика та суспільство”, під назвою “Сутички в ідентичності: російські та українські дебати про культуру, історію та політику”.

Організаторами заходу стали: Інститут міжнародних відносин (м. Київ), Інститут політичних досліджень ім. Йохана Скитте, Тартуський університет.

У заході взяли участь Наталія Мусієнко (Науково-дослідний інститут сучасного мистецтва Національної академії наук України), Олександра Яцик (Польський інститут підвищення кваліфікації PIASt, Варшава), Олександр Потєхін та Марина Бессонова (Інститут світової історії Національної академії наук України), Андрій Макарічев (Тартуський університет), Андреас Умланд (головний редактор книжкової серії “Радянська та пострадянська політика та суспільство” та редактор консультацій для журналу “Радянська та пострадянська політика та суспільство”), вітчизняні і закордонні експерти.

Під час дискусії аудиторії було презентовано випуск журналу “Радянська та пострадянська політика та суспільство”, обговорено розбіжності інтерпретацій ключових політичних понять російськими та українськими авторами та наслідки такої інтерпретації. Також учасники обговорили політику Російської Федерації та її дії відносно територіальної цілісності України, проаналізували події починаючи 2014 року та закінчуючи сьогоденням, розглянули уроки, які винесло для себе українське громадянське суспільство у зв’язку з окупацією Донецької й Луганської областей та анексією Кримського півострову.