Кримчани, які боронять Україну: Богдан Кротевич

Майор Національної гвардії України, перший заступник командира та начальник штабу Окремого загону спецпризначення «Азов».

На зображенні може бути: 1 особа та текст

 

Професійний військовослужбовець, більш відомий як герой «Азовсталі» з позивним «Тавр», народився у Сімферополі, з дитинства захоплювався спортом та малюванням.

8 років тому, після початку окупації Криму, він залишив навчання в інституті та вирушив на фронт. З 2014 року брав участь у боях в зоні АТО у складі полку «Азов». У 2015 році воював за Широкине та стояв на захисті Світлодарської дуги у 2019 році. У 2016 році брав участь в оборонній операції Мар’їнки та Красногорівка.

Після 24 лютого Богдан Кротевич знову почав захищати свій дім. Спочатку «Тавр» захищав Маріуполь, а потім потрапив на «Азовсталь». Як начальник штабу полку «Азов», 28 березня 2022 року у відеозверненні закликав до рішучих дій заради гуманітарного коридору в Маріуполь та порятунку цивільного населення. 86 днів він був на сторожі Маріуполя та оборони «Азовсталі».

Сестра Богдана в одному з інтерв’ю сказала: «росіяни не бояться США та НАТО, але при слові «Азов» у них починають трястися коліна».

25 березня, згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського, майор Кротевич став лицарем ордена Богдана Хмельницького III ступеня — за особисту мужність і самовіддані дії.

Представництво дякує кримчанину Богдану Кротевичу за самовіддану оборону і героїчний захист України.

🇺🇦 Крим — це Україна! Україна переможе! 🇺🇦