Чергові утиски прав людини та міжнародні злочини РФ в Криму

Уночі з 10 на 11 жовтня 2017 р. каральні структури окупаційної влади РФ здійснили ретельно сплановану облаву проти мирних жителів Бахчисарайського району окупованого Криму. Було затримано низку представників кримськотатарського народу, яких в російських пропагандистських ЗМІ вже йменують “терористами”.

Такий ярлик громадянам України було надано виключно на підставі їх можливої належності до релігійної організації, яка легально діє в Україні але водночас є, як і багато інших релігійних організацій різних конфесій, забороненою в РФ. Вчинки репресивного молоху ФСБ РФ проти мирних громадян України в Криму (які окупаційна влада, втративши й натяки на соором та моральність, чомусь вихваляє як власне величезне досягнення), є не просто посяганням на права людини – на особисту свободу, на недоторканість та на свободу думки й слова, закріплених у низці міжнародних актів, колись важливих для держави-агресора.

Це також є вагомим порушенням законів та звичаїв війни щодо окупованих територій, тобто – міжнародним злочином, що не має терміну давності. Відповідальність за ці вчинки настане не лише для керівництва держави-агресора, але також для виконавців явно злочинних наказів – для новітніх поліцаїв та гестаповців у російскій формі.

І така відповідальність буде невідворотньою. Справою честі усіх небайдужих осіб має стати виявлення та документування конкретних злочинних діянь окупантів та їх посібників у Криму. Буде робитися все для максимального привернення уваги міжнародної спільноти до справжньої мети агресора на окупованих територіях та до цих жахливих вчинків, спрямованих на її досягнення.