Антон Кориневич: “Україна вдячна за міжнародну підтримку суверенності та територіальної цілісності нашої держави”

Антон Кориневич під час виступу на дискусійній панелі “Яким має бути діалог про майбутнє Криму: міжнародний майданчик для обговорення моделі деокупації півострову” Форуму “Age of Crimea – Час Криму” зазначив, що Україна вдячна за міжнародну підтримку суверенності та територіальної цілісності нашої держави, що сталося перш за все завдяки рішенню Генеральної асамблеї ООН у березні 2014 року, яке підтримало територіальну цілісність України, стало справжньою основою політики невизнання по всьому світу і встановило чіткі правила: «Крим – це Україна» і це аксіома, яка не вимагає доказів.

Постійний Представник Президента України в АР Крим наголосив на тому, що міжнародна спільнота не визнає юрисдикції органів окупаційної влади в Криму, а також не визнає будь-які владні повноваження, що здійснюються на тимчасово окупованій території. Звісно, це невизнання підтримується шляхом застосування санкцій, що накладаються міжнародною спільнотою, міжнародними організаціями, іноземними державами до юридичних та фізичних осіб, причетних до окупації Криму та порушення прав людини на півострові.

«Ми підтримуємо неурядові громадські організації, що документують порушення прав людини, воєнні злочини та відслідковують ситуацію в тимчасово окупованому Криму. Також опікуємося питаннями допомоги родинам політичних в’язнів та жертвам порушень прав людини», – додав Постійний Представник.

Антон Кориневич переконаний, що питання тимчасової окупації Криму – це не питання лише України. Це питання війни, окупації в Європі, саме тому важливо, щоб діалог стосовно всіх питань та викликів через тимчасову окупацію Криму вівся з міжнародними партнерами.

«Важливо забезпечити міжнародну підтримку українського опору в Криму, що зараз представлений переважно Кримською єпархією Православної церкви України та Єпископом Климентом, який стоїть на захисті прав своєї парафії та прав вірян», – підкреслив Антон Олександрович.

Необхідно протистояти викликам військового конфлікту, для цього Президентом України у серпні 2019 року створено Комісію з питань правової реформи, яка також працює над національною концепцією перехідного правосуддя. Як зазначає Антон Кориневич, робота просувається і члени робочої групи будуть вдячні отримати допомогу і підтримку міжнародних партнерів у створенні і фіналізації цього проєкту.

Крім того, є потреба інституційного діалогу щодо створення певної платформи, майданчику для обговорення питань Криму.

Завершуючи виступ, Антон Кориневич повідомив, що підтримка міжнародних партнерів є важливою для єдності кримськотатарського народу у боротьбі проти серйозних порушень прав людини щодо представників корінного народу України, які проживають в Криму.