Антон Кориневич: «ОБСЄ має здійснювати моніторинг безпекової та гуманітарної ситуації на тимчасово окупованій території в АР Крим та м. Севастополь»

24-25 вересня 2019 року Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич взяв участь у роботі Щорічної наради ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі.

24 вересня Антон Кориневич на робочому засіданні щодо питання забезпечення прав національних меншин та боротьби з проявами дискримінації та нетолерантності розповів про дискримінацію у релігійній сфері на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь. Зокрема, основну увагу Постійний Представник звернув на ситуацію, що склалася з Православною церквою України, переслідування кримських татар та представників релігійної громади «Свідки Єгови» за релігійною ознакою. За результатами СММ ОБСЄ рекомендовано здійснювати моніторинг безпекової та гуманітарної ситуації на тимчасово окупованій території в АР Крим та м. Севастополь, у тому числі щодо діяльності релігійних організацій в окупованому Криму.

Сьогодні, 25 вересня, відбувся важливий захід щодо необхідності міжнародного моніторингу прав людини у Криму з участю делегацій України, Сполучених Штатів Америки, Канади, Данії, Естонії, Грузії, Ірландії, Латвії, Литви, Польщі, Швеції і Швейцарії.

Як зазначив Постійний Представник, здатність створених міжнародних механізмів моніторингу прав людини працювати безпосередньо на території тимчасово окупованій Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна) має важливе значення для аналізу ситуації з урахуванням зобов’язань в галузі прав людини і міжнародного гуманітарного права в Криму.