Абітурієнтам Криму

Новини

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України і виявили бажання здобути освіту та отримати документи державного зразка можуть взяти участь в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО2016) й скласти державну підсумкову атестацію (ДПА).

З 1 лютого 2016 року в Україні громадяни можуть пройти реєстрацію і взяти участь в основній сесії ЗНО для здобуття освіти у вищих навчальних закладах (ВНЗ) України.

Реєстрацію для участі в ЗНО 2016 кримчани проходять у Херсонському регіональному центрі оцінювання якості освіти (Центр), який відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 26 жовтня 2015 року № 1107 обслуговує громадян, зареєстрованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

У випадку неможливості з якихось причин зареєструватися он–лайн для участі в ЗНО 2016 мешканці Криму мають звернутися особисто до Центру.

В цьому році абітурієнти подають до вишів лише сертифікати ЗНО 2016, учасник якого має право скласти тести з чотирьох предметів, обравши із запропонованого переліку: українська мова та література; історія України; математика; біологія; географія; фізика; хімія; англійська, іспанська, німецька, французька або російська мови.

Також для випускників шкіл в цьому році поєднали ДПА і ЗНО 2016 з двох предметів: українська мова та література; математика або історія України. Під час реєстрації для участі в ЗНО 2016 випускникам слід вказати назви предметів, результати ЗНО 2016 яких будуть зараховані як ДПА. Однак оцінку з ДПА зарахують тільки з одного предмета. Результати ЗНО з української мови та літератури зараховуватимуться як ДПА на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

Основна сесія ЗНО 2016 розпочнеться 5 травня тестуванням з української мови та літератури і триватиме до 17 червня.

Для випускників, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь і не встигли пройти основну сесію ЗНО 2016 передбачено проведення додаткової сесії, яка триватиме з 14 червня по 4 липня. Реєстрацію для участі в додатковій сесії можна пройти з 19 березня по 20 травня. До пакету реєстраційних документів необхідно надати заяву про необхідність проходження ЗНО 2016 під час додаткової сесії та копію паспорта громадянина України  з відомостями про місце проживання.

Абітурієнтам Криму для здобуття освіти у вишах України слід залучитися допомогою батьків і зробити шість кроків:
–    обрати школу на материковій частині України для дистанційного навчання і здобуття освіти за екстернатною формою навчання;
–    написати заяву на ім’я директора обраної школи;
–    зареєструватися для участі в ЗНО 2016;
–    скласти ДПА;
–    пройти ЗНО 2016;
–    подати документи про в ступ до ВНЗ.

Основною базою для дистанційного навчання в Україні є розроблений викладачами Інституту післядипломної освіти Київського університету ім.Б.Грінченка спільно з Міністерством освіти і науки України і запроваджений проект «Столичний центр відкритої освіти».

Доступний усім вчителям, батькам та учням офіційний веб–ресурс має корисні і вичерпні матеріали для освіти на відстані, зокрема електронні версії шкільних підручників та посібників для всіх класів, широку базу для підготовки до ЗНО 2016.

Крім того, за допомогою і консультаціями з питань здобуття української освіти громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь або вимушено переселилися на материкову частину України можуть звертатися до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим зручним для себе засобом зв’язку.