30 вересня 2020 року відбулася зустріч команди Представництва Президента України в АР Крим у складі Постійного Представника Антона Кориневич, заступниць Дар’ї Свиридової та Таміли Ташевої з Надзвичайним і Повноважним Послом Молдови в Україні Русланом Болбочаном.

В рамках зустрічі, крім питань, пов’язаних із порушенням прав людини, обговорювалися також проблеми мілітаризації Криму та Чорноморського регіону, поступової колонізації півострова із заміщенням населення, дотримання прав дитини та злочинів Російської Федерації із залучення дітей до парамілітарних утворень, незаконного призову до російської армії, питання шкоди навколишньому природному середовищу, порушення проти Української Церкви, порушення прав корінного кримськотатарського народу. Важливою складовою зустрічей були також питання послідовної політики невизнання, визначеної Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в березні 2014 року. Окремо говорили про нові виклики, пов’язані із обмеженням права громадян на свободу пересування з боку окупаційних «органів».

Молдова є постійним партнером України у боротьбі проти російської агресії, адже має власний досвід і знає що таке змагатися за звільнення територій від окупанта, мати виклики внутрішнього переміщання тощо. Обмін досвідом з іншими країнами і співпраця по підтримці зв’язків з тимчасово окупованими територіями є важлиою складовою формуванню політики держави з протиді негативним наслідкам збройної агресії.

Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич висловлює подяку Надзвичайному і Повноважному Послом Молдови в Україні Руслану Болбочану.