29 грудня 2019 року відбулось одночасне звільнення осіб, під час якого були звільнені громадяни України, які утримувалися на окупованій території окремих районів Луганської та Донецької областей

До нас повернулись 76 наших громадян, звільнення яких ми всі спільно добивались протягом останніх п‘яти років. Зараз всі вони у безпеці на підконтрольній Україні території.

Звільнення наших бранців, що відбулись на початку вересня цього року, і сьогодні викликало чимало дискусій у суспільстві. Дійсно, за те, щоб наші були на свободі, а рідні вперше після років боротьби і очікування змогли їх обійняти, ми заплатили надвисоку ціну.

Цінність людського життя і водночас невідворотність покарання для злочинців, які такі життя забирали, мають бути найважливішими для нашої держави. Ми впевнені, що покарання за злочини, здійснені Російською Федерацією через своїх агентів або в Києві під час подій Революції Гідності, або ж в Криму та на території Донецької та Луганської областей і загалом України – відбудеться. Винні понесуть відповідальність.

Протягом останніх кількох днів звучали питання щодо звільнення політичних бранців, що перебувають на території окупованого Криму та РФ. Можемо впевнено заявити, що робота зі звільнення триває – сьогодні відбувся перший етап, анонсований Президентом України, на черзі наступні кроки. Кримські полонені будуть включені до наступного етапу звільнення.

Жоден громадянин України, кримський татарин чи українець, не забутий. Боротьба за кожного нашого громадянина продовжується.

Дякуємо за внесок кожного в нашу спільну боротьбу за звільнення бранців Кремля. Спільними зусиллями звільнимо кожного і звільнимо Крим.

Фото: Офіс Президента України