18 травня Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

У Києві заходи до 75 роковин з часу депортації радянським режимом кримських татар з їхньої історичної батьківщини – Криму проходять за участю Президента України Петра Порошенка, членів Уряду, депутатів Верховної Ради України, іноземних дипломатів, членів Меджлісу кримськотатарського народу, Першого заступника Постійного Представника Президента України в АР Крим Ізета Гданова, громадськості.

Президент України Петро Порошенко під час реквієму зазначив, що нині кримські татари переживають в Криму такі ж переслідування і утиски, яких зазнавали 75 років назад ще за радянських часів.

«Крим неодмінно має бути повернуто до України, а український суверенітет має бути відновлено на Кримському півострові. І у цьому я ні однієї хвилини не сумніваюся і не сумнівався. Це точно відбудеться», – підкреслив Петро Порошенко та подякував усім кримським татарам за мужність і єдність.

Також Президент України наголосив, що має бути завершене законодавче закріплення невід’ємного права кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення у складі незалежної української держави.

Глава держави зауважив, що нині зусилля української влади необхідно спрямувати на збереження і примноження рівня світової підтримки України у її боротьбі проти російської агресії, посилення санкційного тиску на Росію для звільнення всіх заручників Кремля.

Під час промови голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова пролунали слова вдячності Петру Порошенку за сталу підтримку кримських татар та заклик посилити міжнародних тиск проти російської агресії і окупації Криму.

Рефат Чубаров висловив впевненість у тому, що нещодавнє визнання Сеймом Латвії факту депортації актом геноциду проти кримськотатарського народу є тільки початком встановлення історичної і політичної справедливості щодо радянських і російських репресій в Криму.