Нарада з організації відзначення 18 травня Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

13 травня 2019 року у Херсонській обласній державній адміністрації відбулося засідання робочої групи з організації відзначення 18 травня Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу під головуванням т.в.о. голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія та Першого заступника Постійного Представника Президента України в АР Крим Ізета Гданова, за участю представників органів місцевого самоврядування, підрозділів облдержадміністрації, Меджлісу кримськотатарського народу.

До 75 роковин депортації кримських татар в місті та області протягом тижня заплановано ряд меморіальних заходів, присвячених пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня у Херсоні планується відкриття пам’ятного знаку біля ККЗ «Ювілейний», мітинг-реквієм, участь у всеукраїнській хвилині мовчання.

Ізет Гданов вкотре наголосив, що День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу встановлено Постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу». Однак, в багатьох містах України заплановано проведення масових розважальних заходів, зокрема концерти та фестивалі.

Представництво Президента в АР Крим закликає органи місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські та політичні організації з повагою поставитися до пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та наполягає на скасуванні (перенесені) всіх розважальних заходів 18 травня на інші дати.