Інтерв’ю Президента України з питань російської агресії

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю німецькому «Funke Media Group» зазначив, що припинення чи продовження військових дій в Україні залежить від країни-агресора, яка розпочала війну проти нашої держави. Україна захищає свій суверенітет, територіальну цілісність та незалежність у боротьбі з окупантом.

«Все залежить від Росії – країни, яка веде гібридну війну проти України. Наша країна ніколи не провокувала жодної військової ескалації. Це не ми прийшли без запрошення з танками та кулеметами, а росіяни. Це не Україна вкрала частину суверенної території іншої держави, а Росія. Ніколи не слід забувати, що російські регулярні війська вже знаходяться на українській землі. Вони порушили нашу територіальну цілісність, окупувавши Крим і Донбас. Вони продовжують вбивати українців», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави також зазначив, що останній інцидент у Керченській протоці доводить, що Росія не відмовляється від свого плану розширити свою окупацію України. «Москва намагається отримати наземний коридор з окупованого Донбасу на окупований Крим, захопивши Маріуполь та Бердянськ. Якщо деякі політики не перестануть фліртувати та танцювати з Путіним, то ніхто не повинен виключати загрозу, що масштаби російської агресії зростатимуть», – додав він.

«По суті, саме в Україні зараз вирішується майбутнє вільного світу. На відміну від російської провокаційної поведінки та підбурювання до ще більш драматичних подій, Україна завжди виступала за політико-дипломатичні засоби врегулювання конфлікту», – особливо наголосив Петро Порошенко.

Однак, Президент підкреслив, що замість того, щоб задовольнити законні вимоги, Росія вирішила посилити напругу. «Напад російських військ на кораблі українського флоту в Керченській протоці та їх захоплення були провокаційними та цинічними», – підкреслив він.

За його словами, нинішня атака була агресією проти України і статус наших моряків підпадає під закон війни. «Фактично, вони є військовополоненими і Російська Федерація повинна виконувати всі зобов’язання, що випливають з положень про міжнародну війну, а саме Женевських конвенцій 1949 року. Росія повинна їх усіх звільнити і негайно повернути українські судна, або зіткнутися з новою хвилею міжнародного засудження та санкцій», – сказав Президент.

«Нам потрібна збільшена військово-морська присутність Німеччини та союзників у Чорному морі як стримуючий фактор для Росії», – заявив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю «Funke Media Group».

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю італійській щоденній газеті «Corriera della Sera» наголосив, що Україна є жертвою довготривалої військової агресії з боку Росії. Президент підкреслив, що замість того, щоб позитивно відповісти на заклики України, Москва вирішила посилити напругу.

«Вперше, з часів початку агресії у 2014 році, російські солдати не ховаючись діють серед білого дня на наших захоплених територіях з метою анексії всієї території України та руйнування всього державного апарату», – зауважив він.

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю «Corriere della Sera» відзначив солідарну європейську позицію та вимогу до Кремля дотримуватися міжнародного права. Зокрема, вимогу до Росії звільнити українських моряків та гарантувати вільне судноплавство в акваторії Керченської протоки. «Переконаний, що час загальних політичних декларацій вже минув. Якщо хочемо нормалізувати ситуацію необхідно прямо казати московському керівництву: агресія проти Європи є неприйнятною, новий інцидент не буде толеруватися і наступна агресивна дія лише підвищить ту ціну, яку доведеться сплатити Москві», – зауважив Глава держави на запитання щодо його ставлення до зростання симпатій до Путіна у деяких європейських, зокрема італійських політичних колах.

Президент підкреслив, що мають бути здійснені конкретні кроки, аби зупинити російську агресію, наприклад, посилити присутність НАТО у Чорному морі, ввести нові санкції проти відповідальних за кризу в Азовському морі, заборонити російським кораблям заходити у європейські порти, підтримати Україну у політичній, економічній та військовій сферах.

«Ми неодноразово попереджали щодо тих, хто в Європі фліртує та сліпо танцює з Путіним, зазначаючи, що це лише спровокує нову атаку Росії на світовий порядок, свободу, основні цінності самої європейської демократії. Час очікування закінчився нападом на українські кораблі та арештом 24 українських моряків», – підкреслив Глава держави. Президент також наголосив, що в Криму знаходяться два мільйони мешканців, яких тероризують репресіями, на Донбасі – понад 11 тисяч загиблих за 4 роки та 1,5 мільйона переміщених осіб.

«Треба розуміти, що на Україну насправді здійснюється військовий напад. Наша незалежність знаходиться під загрозою, а з нею і вся система європейської безпеки. Будуть нові атаки? Маємо продовжувати годувати звіра, який нападає на нас? І для всіх тих, хто все ще вагається, хочу повторити свій заклик відвідати Донбас. На відміну від росіян, нам, українцям, нема чого приховувати», – сказав він.

Глава держави підкреслив, що українці, ніколи не хотіли посилення кризи. «Зіткнення в Керченській протоці захотіли і запланували в Москві. Після вторгнення на Донбас та агресії в Криму, тепер вони хочуть забрати Азовське море, вигнати нас і прибрати собі інші наші території. Наївні ті, хто дозволяють ввести себе в оману кремлівською пропагандою», – наголосив Президент.

Він подякував Президенту США Дональду Трампу за рішення не зустрічатися з Путіним на саміті Великої двадцятки. «Тепер російський лідер в ізоляції. Я також вдячний за дії пані Меркель зі стримування експансії Москви. Але це не означає, що росіяни не продовжуватимуть свою політику вторгнення», – додав він.

Глава держави підкреслив, що Україна завжди активно шукала шляхи дипломатичного вирішення ситуації на противагу будь-яким військовим рішенням. «Але саме росіяни відбирають, окуповують наші регіони, переслідують українське населення. Російські військові черевики давно крокують по нашим землям», – сказав Петро Порошенко.

За його словами, в даний час напруженість в Азовському морі привернула увагу міжнародної спільноти.

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю «France 24» наголосив, що Україна готова до зустрічі в Нормандському форматі на рівні політичних радників для деескалації ситуації. «Ця пропозиція попередньо була погоджена зі мною як Президентом України під час телефонної розмови з Канцлером Німеччини, і ми, безумовно, візьмемо участь у зустрічі Нормандського формату на рівні політичних радників, на яку ми ставимо термінове питання – вимогу до РФ повернути наших військових, кораблі та відкрити Керченську протоку», – відповів Глава держави на запитання чи готова Україна до обговорення ситуації в Нормандському форматі на рівні радників, про які повідомила Ангела Меркель.

Президент також наголосив, що РФ має забрати свої війська, які перебувають на українсько-російському кордоні, прибрати з Азовського моря велику кількість військових кораблів.

Саме тому, за словами Петра Порошенка, в українських прикордонних областях з Росією був запроваджений воєнний стан. «І ми будемо раді зупинити закон про воєнних стан, коли відбудеться деескалація ситуації», – підкреслив Президент.