20 лютого – офіційна дата початку тимчасової окупації Криму

Саме цього дня, 5 років тому, Російська Федерація віроломно та без оголошення війни, в порушення усіх норм міжнародного права, міждержавних угод, ключових правил взаємного співіснування цивілізованих націй, скориставшись трагічними подіями Євромайдану, розпочала окупацію Кримського півострова.

5 років окупації Криму – це п’ять років порушення прав і свобод громадян, обмеження свободи слова й думки, масових репресій проти українського та кримськотатарського народу, переслідування незалежних медіа, активістів та правозахисників, знищення національного культурного надбання України представниками російської влади на тимчасово окупованій території України АР Крим.

Сьогодні, як і 5 років тому, у 2014 році, світ об’єднався у підтримці України у її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність. 27 березня 2014 року Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію, в якій визнала Крим і Севастополь невід’ємними частинами України.

Більшість країн світу засуджують злочині дій Росії в Криму, підтримують територіальну цілісність української держави та вимоги України щодо дотримання Росією норм міжнародного права.

І обов’язково настане день, коли останній російський окупант залишить територію України.